English


POLCHEM SOLVENTLİ EPOXY ASTAR BOYA

 

Çift komponentli, reaksiyon kurumalı, Epoxy reçine esaslı ve poliamid sertleştiricisi ile kürlenen dolgu gücü yüksek, üzerine uygulanacak boyalar için sağlam bir temel oluşturan, iyi yapışma özelliğine sahip Epoxy esaslı koruyucu astardır. Su, deniz suyu, kimyasallar ve aşınmaya maruz kalan her türlü ahşap, metal ve mineral yüzeyin astarlanmasında ve yüksek korozyon dayanımı istenen alanlarda antikorozif astar olarak kullanılır. Saç, galvaniz ve alüminyum yüzeyler üzerine mükemmel yapışır. Genel sanayi, makine üreticiler, metal korunumu uygulamalarında performansı çok iyidir.

 

POLCHEM SOLVENTLİ EPOXY BOYA

 

Sonkat iki bileşenli, epoksi-poliamin esaslı, parlak bir son kat boyadır. Mükemmel yapışması, aşınma ve sürtünmeye karşı yüksek direnci, deniz suyu, mineral yağları ve birçok kimyasal maddeye karşı dayanıklı olması tipik özellikleridir.

 

  • 1100 BEYAZ
  • 7100 GRİ
  • 9000 SİYAH

 

POLCHEM SOLVENTSİZ EPOXY BOYA

 

Solventsiz Epoksi iki bileşenli, solventsiz epoksi reçine esaslı, parlak görünümde, son kat boyadır. Korozyona ve kimyasallara karşı gösterdiği yüksek savunma direnci sağlar. Kalın katlar halinde uygulanarak yüksek film bir kalınlığı elde edilir. Yüzeye parlak bir görünüm kazandırır. Asit, petrol ürünleri, su ve solventlere dayanıklıdır. Aşınma ve darbelere karşı mekanik mukavemeti yüksektir. Özellikle içme suyu depolarında kullanılmaya uygundur.

 

Solventsiz Epoksi Son Kat, özellikle kimyasal zarar görmeye müsait koşullarla karşılaşan tüm çelik ve beton yüzeylerin korunmasında kullanılır. Metal ve beton yüzeylerin kimyasal ve fiziksel etkilere karşı korunması amacı ile geliştirilmiş bir yüzey kaplama sistemidir. Gübre, asit, kağıt, şeker ve benzeri kimya sanayilerinde, rafineriler ve petrokimya komplekslerinde, iskele, köprü, boru hatları ve arıtma tesislerinde ki tüm yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilir.

 

Uygulama Sırasında:

Hava sıcaklığı 5°C ile 50°C arasında, Uygulanacak zeminin sıcaklığı 10°C ile 30°C arasında, Relatif Nem < 85 % olmalıdır.

 

  • 1100 BEYAZ
  • 2103 OKSİT SARI
  • 7000 GRİ

 

Not: Standart renk kataloğumuzun yanı sıra istenilen renklerde yapılabilir.

Solventsiz epoksi reçine esaslı iki komponentli, şeffaf, kendiliğinden yayılan bir zemin kaplamasıdır. Beton ve metal yüzeylere uygulanan kimyasal maddelerden etkilenmeyen, fiziksel ve kimyasal etkenlere dayanıklı, kolay temizlenebilen, mekanik mukavemeti yüksek bir zemin kaplama malzemesidir. Kaplama yüzeyi isteğe göre düz veya pürüzlü olabilir. 7-10 mm kalınlıkta uygulanır. Fabrikaların depo, laboratuvar vb. bölümlerinde, hastane ve market gibi iş yerlerinin zeminlerinin kaplanmasında güvenle kullanılır. Aşırı yıpranmış beton zeminlerde ideal çözümdür.